×
Meb
Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı'ndan çalışma izinli ve onaylıdır.
Ders Sınav ve Genel Ehliyet Bilgileri
Meb
Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı'ndan
çalışma izinli ve onaylıdır.
Ders Sınav ve Genel Ehliyet Bilgileri
Ders Sınav ve Genel Ehliyet Bilgileri
1. Teorik (Trafik ve Çevre Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, İlkyardım ve Trafik Adabı) dersini aldıktan sonra uygulamalı olarak direksiyon dersleri almanız yeterlidir.
Ancak "B" sınıfı Otomobil Sürücü Belgeniz varsa ve "A1" sınıfı Motosiklet Sürücü Belgesi almak istiyorsanız; A1 sertifika sınıfının direksiyon eğitiminin tamamına devam edilir.
 
2. Sınav bilgileri;
a-Kurs sonunda "A1" sınıfı Sürücü Belgesi için Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar.
Araç Tekniği (9 soru),
Trafik Adabı (6 Soru),
Trafik ve Çevre Bilgisi (23 soru),
İlkyardım Bilgisi (12 soru).

"B","C","D","F" veya "H" (otomobil) sınıfı Sürücü Belgesine sahip olan adaylar; A1 sınıfı (Motosiklet) Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse, A1 sertifika sınıfının direksiyon eğitiminin tamamına katılmaları gerekmektedir.
b-Yukarıda söz edilen teori sınavından 70 ve üzeri not alarak teorik sınavını geçmeniz durumunda yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından o döneme ait belirlenen bir tarihte direksiyon sınavına girmeniz gerekiyor.
 
3. Teorik ve direksiyon sınavlarında sınav hakkı 4′tür.(4 Sınav hakkını dolduran kursiyerlerin yönetmelik doğrultusunda belirtilen ders saati kadar ders almaları halinde sınava girmek için 4 hak kazanırlar.)

Web Tasarım_Medyatör